Īslīces pamatskola

Arrow
Arrow
Slider

Mācību tēmas “Labie darbi” ietvaros, skolēni tika aicināti paust savu izpratni par brīvprātīgo darbu.

Lielākoties skolēni uzskaitīja tādus darbus kā palīdzēšana vecākiem mājas darbos, kas vairāk ir uzskatāmi par ikdienas pienākumiem.

Skolēni iepriekš bija piedalījušies arī skolas rīkotajā “Talkas dienā” un aktīvi līdzdarbojušies, grābjot lapas skolas teritorijā.

Savukārt šoreiz, zinot cik ļoti šīs klases skolēniem patīk radošas un mākslinieciskas nodarbes, skolotāja aicināja skolēnus izstrādāt pašiem savu brīvprātīgā darba projektu, kas būtu realizējams netikai uz papīra, bet arī dzīvē. Šāds piedāvājums viņiem bija pavisam kaut kas jauns, iepriekš nedarīts un reizē aizraujošs.

Tika izskatīti dažādi varianti, bet kopīgi tika pieņemts lēmums par Īslīces pamatskolas jaunā korpusa mazo klasīšu gaiteņa labiekārtošanu, pārveidojot to par krāsainu, aktīvu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas vietu.

Skolēni aktīvi ķērās pie darba, zīmējot gaiteņa spēļu plānu, veidojot digitālus trafaretus, tādējādi, izaicinot arī savas datorprasmes. Pavisam kopā tika izveidoti 30 trafareti, kuri pēcāk tika smalki ar nazīti izgriezti - pat divreiz :D. Ne pa velti ir teiciens, no kļūdām mācās :).

Trafareti gatavi līdz ar skolēnu pavasara brīvlaika iestāšanos un kur vēl labāk, jo veikt krāsošanas darbus mācību laikā īsti nav iespējams. Taču, neskatoties uz to, visi ir gatavi ierasties skolā arī brīvlaikā, lai realizētu savu izstrādāto projektu.

Visi kā viens 8:30 ir ieradušies skolā un ir apņēmības pilni sākt darboties. Katram tiek iedalīts savs pienākums, visi aktīvi darbojas, izvieto un nostiprina trafaretus, inprovizē vietās, kur trafareti bija piemirsti vai nebija iespējams izveidot un pēc neilga brīža visi jau gatavi krāsošanas darbiem. Darbi norit ļoti raiti un strukturēti, katrs zina savu pienākumu un ar ļoti lielu atbildību to arī realizē.

Protams, izskan arī satraukums: “Skolotāj, man bail, ka es kaut ko nokrāsošu nepareizi un pēc tam nevarēs izlabot!”

Pilnīgi neticami, bet līdz ar pusdienlaiku viss ir pabeigts. Visi gandarīti par paveikto un izjūt patiesu labsajūtas devu, dažs jau kaļ plānus par nākamā projekta izstrādāšanu lielo klašu skolēniem.

Mums ir patiess prieks par saviem skolēniem, viņu idejām un apņēmību ierasties skolā pat brīvlaikā, lai sagādātu pārsteigumu un sniegtu prieku mazo klašu skolēniem.

Mazajiem atgriežoties skolā, pārsteigums bija varen’ liels. Visi uzreiz metās iemēģināt visas aktivitātes. Rotaļa “Atdarini mani” šobrīd ieņēmusi TOP 1 statusu.

Sk. L. Ramane

Lielie darbi

 

Sveiciens savai skolai

sveic

Ārkārtas situāciju tālruņi

Palīdzības tālruņi: 

Glābšanas dienests-112

Ugunsdzēsēji-112

Policija– 110 vai 112

Ātrā medicīniskā palīdzība

113 vai 112

Gāzes avārijas dienests- 114

 

Uzticības tālruņi:

Krīzes telefons

(psiholoģiska palīdzība krīzes

situācijās 24 h diennaktī) 67222922

Valsts bērnu tiesību aizsardzības

inspekcijas uzticības tālrunis (bezmaksas)116111

Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis

(bezmaksas tālrunis pieejams

no fiksētā sakaru tīkla) 80009000

Drošs internets

logo 1

Stundu laiki

clock

Ēdienkarte

ediens

Skolas autobuss

bussing clipart bas 6

Pasākumu kalendārs

Calendar

E- klase

lejupielāde

Noderīgas saites

saite

Bauskas novads

bauska logo

Piekļūstamība

pieejamiba 1